Aktualności Inne

Warsztaty z pierwszej pomocy – Młodzieżowa Rada Miasta Bielawa

24 marca 2022 r. radni Młodzieżowej Rady Miasta Bielawa wzięli udział w warsztatach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w auli bielawskiego liceum. Zajęcia prowadzone były przez strażaków: Pawła Sendeckiego i Jakuba Rosiaka z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Ostroszowicach. Młodzieżowi radni doskonalili swoje umiejętności pierwszej pomocy, by  w przyszłości zorganizować warsztaty/pokazy dla uczniów w swoich szkołach. Podczas zajęć dowiedzieli się jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w stanie zagrożenie zdrowia i życia do czasu przybycia wykwalifikowanych służb.
Zajęcia miały charakter warsztatowy, dlatego każdy mógł przećwiczyć poszczególne czynności z zakresu pierwszej pomocy na fantomie czy spróbować użyć defibratora. Prowadzący przeplatali przekazywane treści opowieściami ze swojego doświadczenia, gdyż na co dzień mają styczność się z ratowaniem ludzkiego życia.

Wielkie podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach, szczególnie dla strażaków: Pawła Sendeckiego i Jakuba Rosiaka za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.opr. Małgorzata Bieżanowska-Liwuś

Content retrieved from: https://um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/6589-warsztaty-z-pierwszej-pomocy-mlodziezowa-rada-miasta-bielawa.