Aktualności

Dzierżoniowscy policjanci odzyskali pojazd KIA PROCEED.

Funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Dzierżoniowie współpracując z policjantami z Bielska-Białej, odzyskali samochód Kia Proceed wartości 100 tys. zł., który został przywłaszczony na początku miesiąca przez mieszkańca województwa śląskiego.

Od początku lutego, funkcjonariusze z Referatu dw z PG tutejszej jednostki prowadzili szeroko zakrojone działania, w związku ze zgłoszeniem mieszkańca naszego powiatu o utracie samochodu Kia Proceed rok prod. 2020, którego wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 100 tys. zł.
Jak ustalili policjanci, pojazd ten użytkował 45 – letni mieszkaniec Bielska Białej, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że jest w jego posiadaniu nielegalnie. Skutecznie unikał kontaktu z właścicielem jak też z organami ścigania. W momencie „wizyty” policjantów z Komisariatu w Bielsku Białej nie krył zaskoczenia mimo, że na swoim koncie ma już inne podobne przestępstwa. Pojazd wrócił do właściciela.
Za przywłaszczenie cudzego mienia sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem przywłaszczenia jest mienie powierzone jak w tym przypadku, odpowiedzialność karna wynosi od 3 miesięcy do 5 lat.

kom. Anna Mierzejewska
KPP w Dzierżoniowie

Content retrieved from: https://dzierzoniow.policja.gov.pl/ddz/aktualnosci/bieza/59972,Dzierzoniowscy-policjanci-odzyskali-pojazd-KIA-PROCEED.html.