Aktualności

Leczenie rumienia – jak zredukować zaczerwienienie twarzy?

Rumień na twarzy to dla wielu osób duży problem. Czy można w jakiś sposób go zlikwidować? Warto odwiedzić dobry gabinet medycyny estetycznej!

Gdy chodzi o profesjonalne leczenie rumienia Kraków (https://ego-medspa.pl/) jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z nowoczesnych metod jego usuwania. Sprawdź dokładne informacje o rumieniu oraz o metodach jego leczenia na bazie nowoczesnych technologii medycznych.

 

Czym jest rumień?

Rumieniem nazywa się miejscowe zaczerwienienie skóry. Dochodzi do niego na skutek nadmiernego poszerzenia naczynek krwionośnych powierzchownych, czyli znajdujących się przy powierzchni skóry.

 

Rumień może mieć różne przyczyny, na przykład może on pojawiać się na skutek przegrzania, alergii, emocji, ale również może być on objawem chorób.

 

W kosmetyce i medycynie estetycznej rumieniem nazywa się trwałe zaczerwienienie skóry na skutek zmian naczyniowych, które widoczne jest głównie na twarzy. Osoby z rumieniem mają zatem stale zaczerwienioną twarz, co traktowane jest jako defekt kosmetyczny.

Jak zlikwidować rumień?

Gdy rumień już się pojawił, w takim przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod jego usuwania. Niestety, kosmetyki nie pomogą w jego usuwaniu, dlatego konieczne jest skorzystanie ze specjalnych zabiegów.

 

Gdy chodzi o skuteczne leczenie rumienia Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z zabiegu jego laserowego usuwania. Cechuje się on bardzo wysoką skutecznością i jest jednocześnie bezpieczny dla otaczających tkanek.

 

Na czym polega laserowe leczenie rumienia?

Podczas zabiegu laserowego leczenia rumienia dochodzi do zjawiska fototermolizy. Polega ono na wchłanianiu światłą lasera przez barwnik krwi. Wówczas naczynka są gwałtownie podgrzewane i dochodzi do ich uszkodzenia i wchłonięcia. Całkowity czas wchłaniania wynosi zwykle około 2 tygodni. Po tym czasie wiele naczynek zanika, a inne stają się o wiele jaśniejsze.

 

Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne może być wykonanie zabiegu kilkukrotnie, aby dzięki temu usunąć zmiany położone na różnych obszarach i głębokościach skóry.

 

Nowoczesne leczenie rumienia Kraków – dokładne informacje o ofertach i cennikach można znaleźć już teraz na witrynach internetowych gabinetów oraz klinik medycyny estetycznej.