Aktualności

Kolejna partia maseczek dla mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego

W dniu 1 lutego 2022 r. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie poprzez Wojewodę Dolnośląskiego otrzymało ponad poł miliona maseczek ochronnych, z przeznaczeniem dla mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Blisko 250 tysięcy sztuk maseczek jednorazowych trafiło do samorządów gminnych, które dodatkowo odebrały jeszcze znaczne zapasy płynu do dezynfekcji. Ponadto pozostałe ponad 250 tysięcy sztuk maseczek jest na bieżąco przekazane jednostkom organizacyjnym powiatu, służbom, inspekcjom, strażom, szkołom ponadpodstawowym oraz domom seniora i zakładom opiekuńczo – leczniczym z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Jest to kolejna partia maseczek ochronnych przekazanych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla mieszkańców naszego powiatu. Od początku 2021 roku samorządy otrzymały już ponad milion maseczek.
Przypominamy, że pomimo zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zakrywanie ust i nosa nadal obowiązuje w zamkniętych przestrzeniach publicznych: urzędach, sklepach, centrach kultury, kinach, zakładach usługowych, środkach transportu zbiorowego. Podobnie jak w całym kraju, również w powiecie dzierżoniowskim utrzymuje się wysoki wskaźnik codziennych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Nosząc maseczki i przestrzegając zasad bezpieczeństwa chronimy nie tylko siebie, ale również swoje najbliższe otoczenie.

Zadanie koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Content retrieved from: https://pow.dzierzoniow.pl/kolejna-partia-maseczek-dla-mieszkancow-powiatu-dzierzoniowskiego.html.