Aktualności Inne

Po raz kolejny dzięki obywatelskiej postawie zatrzymany został pijany kierowca

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 68-letni kierowca tego auta miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie.

14 lutego około godziny 11:00, funkcjonariusz stanowiska dowodzenia dzierżoniowskiej policji otrzymał informację, iż na osiedlu Różanym w Dzierżoniowie doszło do uszkodzenia dwóch pojazdów najprawdopodobniej przez nietrzeźwego kierującego. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu zauważył jak kierujący oplem, wyjeżdżając z pomiędzy stojącymi przed nim i za nim samochodami marki suzuki, uderzył w oba. Styl jazdy zaniepokoił obserwującego i mężczyzna postanowił zareagować. Podjął próbę uniemożliwienia dalszej jazdy kierowcy opla, poprzez wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki. Niestety siedzącej za kierownicą osobie udało się zamknąć drzwi i odjechać. Zgłaszający zapamiętał numery rejestracyjne
i wskazał w którym kierunku odjechał pojazd. W trakcie rozpytywania policjanci zauważyli, iż opisywany samochód parkuje nieopodal. Podjęli interwencją wobec 68– letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu.
W ostatnim czasie to już drugi przypadek, gdzie zatrzymany został nietrzeźwy kierujący, dzięki reakcji mieszkańca naszego powiatu. Za taką postawę należą się duże brawa , gdyż pijani kierowcy stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

Content retrieved from: https://dzierzoniow.policja.gov.pl/ddz/aktualnosci/bieza/60253,Po-raz-kolejny-dzieki-obywatelskiej-postawie-zatrzymany-zostal-pijany-kierowca.html.