Aktualności

Akcyza i banderole – rusak.pl to sprawdzona agencja celna

Banderole to znaki akcyzy, które potwierdzają legalność wprowadzonych do obrotu towarów. Dotyczą przede wszystkim wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Banderole umieszczone na produkcie potwierdzają, że został on dopuszczony do obrotu oraz odprowadzono za niego podatek akcyzowy. Kwestia banderoli jest bardzo istotna dla rodzimych producentów alkoholu i tytoniu oraz importerów tych wyrobów. Jeżeli chcesz ułatwić sobie proces pozyskiwania banderoli i zarządzania nimi – skorzystaj z usług agencji celnej Rusak, która w Warszawie posiada własny skład podatkowy.

Agencja celna Rusak – banderole nie będą już wyzwaniem

W Polsce banderole podatkowe mają kształt niewielkich prostokątów, które drukowane są przez Wytwórnię Papierów Wartościowych. Chociaż pozyskanie banderoli nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak nakłada na producentów i importerów dodatkowe obowiązki, wykraczające poza samo opłacenie należności. Banderole mają bowiem termin ważności, którego należy przestrzegać (a niewykorzystane podlegają zwrotowi). Jako przedsiębiorca musisz upewnić się, że banderole są naklejone na każde opakowanie jednostkowe produktu. Dużym wyzwaniem jest także bieżące prowadzenie ewidencji wydanych, wykorzystanych do naniesienia, uszkodzonych, zniszczonych, utraconych i zwróconych banderoli.

Powierz temat banderoli agencji celnej Rusak

Agencja celna Rusak nie tylko prowadzi własny skład podatkowy w Warszawie, ale także świadczy kompleksowe usługi celne dla swoich klientów. Pracownicy Rusak pomagają w rejestracji podmiotów w zakresie podatku akcyzowego, w uzyskaniu pozwoleń przewidzianych przepisami o podatku akcyzowym, w obsłudze składów podatkowych oraz wspierają klientów w procesie uzyskania banderoli podatkowych i legalizacyjnych.

Jeżeli zajmujesz się produkcją lub importem towarów, które podlegają obowiązkowi akcyzy, skorzystaj z szerokiego zakresu usług agencji celnej Rusak. Z pracownikami firmy możesz skontaktować się przez formularz na stronie internetowej, dzwoniąc pod numer telefonu: +48 787 25 22 55 lub wysyłając e-mail na adres: [email protected].