Aktualności

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Kształt brwi to jeden z najważniejszych elementów makijażu, który ma ogromny wpływ na wygląd twarzy. Idealnie dobrane brwi mogą optycznie powiększyć oczy, uwydatnić rysy twarzy i sprawić, że wygląda ona zdrowo i świeżo. Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

1. Zasada proporcji – jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Kształt brwi powinien harmonizować z owalem twarzy. Jeżeli masz okrągłą twarz, wybierz brwi o prostym i wyrazistym kształcie, np. spiczastym lub klasycznym. Jeżeli masz trójkątną lub podłużną twarz, optymalnym rozwiązaniem będzie wybór brwi o wypukłym kształcie, np. zaokrąglonych lub łukowych.

2. Dopasuj kolor brwi do włosów

Kolor brwi powinien być dostosowany do koloru włosów. Jeżeli Twoje włosy są jasne, wybierz brwi w jasnych odcieniach. Jeżeli Twoje włosy są ciemne, wybierz brwi w ciemnych odcieniach.

3. Zastosuj technikę odmierzania

Jest to bardzo przydatna technika, która pozwala wybrać idealny kształt brwi. Aby ją wykonać, należy wyznaczyć trzy punkty: najwyższy punkt brwi, najniższy punkt brwi oraz środek brwi. Najwyższy punkt brwi powinien znajdować się na linii prostej z nosem, natomiast najniższy punkt brwi powinien znajdować się na linii prostej z zewnętrznym kącikiem oka. Środek brwi powinien znajdować się na linii prostej z wewnętrznym kącikiem oka.

4. Stylizuj brwi

Kiedy już wybierzesz odpowiedni kształt do twarzy, możesz przystąpić do stylizacji brwi. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalisty. Przed stylizacją dobrze jest użyć produktu do utrwalenia brwi, np. wosku lub żelu, aby ułatwić sobie pracę.

Następnie możesz zacząć przyciemniać brwi i modelować je za pomocą cieni lub pudru. Możesz też użyć specjalnych narzędzi, takich jak lusterka, szczoteczki do brwi lub hennę w płynie, aby uzyskać pożądany kształt brwi.

Jak wybrać odpowiedni produkt do stylizacji brwi?

Każdy produkt do stylizacji brwi powinien być dobrany do rodzaju włosków oraz koloru brwi. Na przykład, jeżeli Twoje brwi są jasne i delikatne, wybierz żel lub wosk do brwi, który zapewni im podtrzymanie, ale nie będzie zbyt mocny. Jeżeli Twoje brwi są ciemne i grube, wybierz ciemniejszy produkt do stylizacji, taki jak cień lub puder.

Porady eksperta – jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Pamiętaj, że kształt brwi powinien być dostosowany do kształtu twarzy i koloru włosów. Aby uzyskać naturalny efekt, możesz skorzystać z porad profesjonalnego kosmetologa lub makijażystki. Na stronie https://perfecteyes.eu/stylizacja-brwi-2/ znajdziesz porady eksperta, które pomogą Ci dobrać idealny kształt brwi do twarzy.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji brwi

Po wybraniu idealnego kształtu brwi nie zapomnij o ich pielęgnacji. Przede wszystkim usuwaj nadmiar włosków, aby utrzymać wybrany kształt. Używaj specjalnych narzędzi, takich jak szczoteczka do brwi lub cążki, aby dokładnie wyrywać włoski. Po przycięciu brwi możesz też użyć odżywki lub serum do brwi, aby wzmocnić i zagęścić włoski.