Aktualności Inne

Już wkrótce tężnia plenerowa w bielawskim Parku Miejskim zostanie ponownie uruchomiona

W listopadzie 2021 r. zakończono budowę tężni plenerowej w bielawskim Parku Miejskim. Jednak po próbnym rozruchu, z uwagi na uwarunkowania temperaturowe (poniżej 10 st. C), na czas zimy została ona wyłączona z eksploatacji. Obecnie panująca aura przedwiośnia pozwala na ponowne uruchomienie tej instalacji solankowej. Nastąpi to już 18.III.2022 r. Urządzenie będzie działać codziennie w godzinach 8.00 – 22.00.
Warto wiedzieć, że mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego oraz w usuwaniu skutków COVID-19. Z kolei inhalacje u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności ich organizmów.
Przypominamy, że całkowita wartość inwestycji wyniosła 419.638,10 zł. Co ważne Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 331.600 zł, która stanowiła blisko 80,0 % kosztów inwestycji. Lokalizacja tężni w sąsiedztwie EKO Cafe jest całkowicie nieprzypadkowa. Zakłada się bowiem, że przynajmniej część osób korzystających z bezpłatnych inhalacji solankowych zechce odwiedzić parkową kawiarenkę i zostawić tu swoje pieniądze, które zasilą budżet Gminy.
Z jednej strony można tu zakupić produkty solankowe do użytku w warunkach domowych, a z drugiej sprawić sobie słodką przyjemność decydując się na konsumpcję oferowanych produktów.
Gorąco zachęcamy do „kąpieli solankowych” w bielawskim Parku Miejskim.
tężniaplenerowawparkumiejskim

tężniaplenerowawparkumiejskim

Content retrieved from: https://um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/6566-juz-wkrotce-teznia-plenerowa-w-bielawskim-parku-miejskim-zostanie-ponownie-uruchomiona.